Pandemia sprawiła, że przez wiele miesięcy zostaliśmy zamknięci w domach, odcięci od kultury, spotkań ze znajomymi i rozrywki. Jedni wykorzystali ten czas na odpoczynek, obejrzenie ulubionych seriali, a niektórzy postanowili znaleźć nowe hobby. Jeżeli jesteś właśnie tą osobą, która szuka nowego zainteresowania, to ten artykuł będzie idealny dla ciebie. Dowiesz się z niego jak zacząć robić na drutach, gdzie szukać wskazówek i w co się wyposażyć.

Jak zacząć robić na drutach? 

Dla niektórych robienie na drutach może wydawać się trudne, jednak jest to całkiem proste zadanie, które uda się nawet osobie o zerowym doświadczeniu. Początki robienia na drutach wymagają ogromnego skupienia i cierpliwości, dlatego warto pamiętać, aby szybko się nie zniechęcać. Jednak z czasem sprawia ono wiele przyjemności i satysfakcji, szczególnie kiedy zauważasz progres. Na starcie warto zaopatrzyć się w większe druty i grubszą włóczkę, dzięki której o wiele łatwiej będzie nam się uczyć dziergać oraz przerabiane oczka będą dla nas o wiele bardziej widoczne. Zanim sięgniesz po druty, poszukaj w sieci informacji na temat ściegów, rodzajów włóczek czy rodzajów drutów, aby mieć szersze pojęcie na temat tego zajęcia. 

Gdzie szukać wskazówek? 

W dzisiejszych czasach z łatwością możemy znaleźć w Internecie wiele wskazówek dotyczących robienia na drutach. Obecnie istnieje wiele kont np. Instagramie czy Facebooku poświęconych temu zagadnieniu. Znajdziemy tam wiele wskazówek dotyczących tego jak prawidłowo trzymać włóczkę lub druty. Wiele wskazówek można również znaleźć na platformie Youtube, gdzie szczegółowo opisane i pokazane będą przeróżne ściegi. Można tam też poszukać instruktaży na temat robienia swetrów, czapek czy szalików.

Warto zaopatrzyć się również w książki, ebooki lub zapisać się na kurs dziergania, z których dowiemy się wiele istotnych informacji. W poradnikach często możemy znaleźć wskazówki dotyczące zrobienia naszej pierwszej robótki. Zazwyczaj autorzy na pierwszą robótkę proponują wydzierganie szalika, jednak jego zrobienie jest czasochłonne. Ponadto widać na nim wiele niedoskonałości, co może łatwo zniechęcić osoby początkujące. O wiele lepszym wyborem jest wydzierganie czapki. Zrobienie jej zajmuje mniej czasu i pozwoli ci nauczyć się o wiele więcej niż przy robieniu szalika. Zrobienie najprostszej czapki wymaga od nas jedynie znajomości przerabiania oczek prawych i lewych.

W co się wyposażyć? 

Na samym początku swojej drogi warto wyposażyć się w podstawowe narzędzia do robienia na drutach. Nie kupuj od razu całego zestawu drutów od najmniejszych do największych rozmiarów. Początkującej osobie wystarczy zakup drutów od rozmiarów 4 mm do 6 mm. Właśnie na takich rozmiarach bazuje większość wzorów na czapki, szaliki czy swetry. Warto wyposażyć się w znaczniki, które ułatwią pracę podczas robienia na drutach z żyłką oraz licznik rzędów. Jeżeli nie chcesz wydawać na początku pieniędzy na takie drobne elementy, zawsze możesz używać agrafki zamiast znacznika, a liczenie rzędów zapisuj na kartce. Warto wyposażyć się także w igłę dziewiarską, która ułatwi nam zszywanie robótki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj